Poštovani,
    Pre svega da se zahvalim Strongman-u - Milanu Jovanoviću na odgovoru na moje prethodno pitanje. Moje sledeće pitanje je koliki bi trebao da bude odnos masti, proteina i ugljenih hidrata tokom treniranju u teretani? Naravno mislim na dobijanje mišićne mase. Na dosta mesta sam našao da treba unositi 2-3 grama proteina po kilogramu telesne težine, ali nisam našao koliko treba unositi masti i ugljenih hidrata.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nisam Strongman, ali ću vam odgovoriti. Lekari se nikako neće složiti da unosite više od 1,75 g po kg telesne mase, čak i kada se radi o treninzima, bubrezi se preterano opterećuju. Masti se unose do trećine kalorijskog unosa za vaš pol, uzrast i fizičko naprezanje, a sadržaj ugljenih hidrata naročito varira i iznosi do 65% kalorijskog dnevnog unosa za sportiste