Poštovani,
    Da li su čokolade dozvoljene u zdravoj ishrani? Ako izuzmemo njih, prilično zdravo se hranim (puno žitarica, voća i povrća, integralni hleb, maslinovo ulje, 3l vode i čajeva dnevno itd.). Da li sa čokoladom kojom se manje-više svaki dan zasladim, poništavam korisne efekte pravilne ishrane?
    Puno hvala!

    Odgovoreno: 13. 04. 2009.
    • Naravno da ne, čokolada kao i većina namirnica poseduje i veoma korisne sastojke. Nema zdravih i nezdravih namirnica, već samo zdrave tj. pravilne ishrane. Neće vam škoditi čokolada ukoliko niste gojazni i ne preterujete sa njenom upotrebom. Inače najzdravija je crna čokolada.