Poštovani,
    Koju hranu je potrebno da deca jedu u uzrastu tinejdžera?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 04. 2009.
    • U tom periodu se energetske potrebe povećavaju i potrebno im je davati što više ugljenih hidrata iz  žitarica, pre svega integralnih i njihovih proizvoda, voća i povrća. Obratite pažnju i na unos kvalitetnih belančevina iz mesa, pre svega nemasnog, ribe, jaja, mleka i mlečnih proizvoda a od vidljivih masnoća preporučuje se maslinovo ulje. Slatkiši nisu strogo zabranjeni ali gazirana pića je potrebno minimizirati i naravno ohrabrivati svaku fizičku aktivnost kod deteta.