Poštovani,
    zanima me da li su suplementi štetni po zdravlje, tačnije whey protein izolat? Već sam probao 100% whey gold standard firme optimum nutrition i nisam imao nikakvih problema. Zamolio bih Vas takođe da mi preporučite neke suplemente ovog tipa, jer normalnom ishranom ne mogu da postignem određen unos proteina (1, 6g/kg telesne mase). Bavim se bodi bildingom. Dnevno imam 4-5 obroka, isklju;ivo zdrava hrana (integralne žitarice, povrće, voće, hladno ceđena ulja, od mesa-piletina, ćuretina, riba). Dnevno unosim oko 30 g masti, između 350 i 500 g ugljenih hidrata i oko 80 g (+/-10 g) proteina. Inače visok sam 180cm i težak 74kg.

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
    • Proteinski suplementi nisu štetni po zdravlje ukoliko se koriste u odgovarajućoj količini, tačnije ukoliko se ne pretera sa njihovim unosom. Mislim da je količina od 1,6 g/kg telesne mase preterana , najbolje bi bilo da to bude 1, 25 a maksimalno 1,5 g/kg tm.
      Kada se računa unos proteina računa se unos iz hrane plus suplementi.