Zovem se Irina i u petom sam mesecu trudnoce. Pre mesec dana su mi  konstatovali kamen u zucnoj kesi (5-6mm). Imala sam tri jaka napada  bolova i nekoliko slabih. Imam nekoliko pitanja. Do kakvih komplikacija  po  plod moze ovo izazvati? Kakvu dijetu preporucujete? Koliko je u trudnoci  operacija zucne kese rizicna?

    Odgovoreno: 17. 01. 2008.
    • Komplikacije za razvoj ploda ne postoje, ali se opercija izbegava do  posle porodjaja ukoliko je to moguce. Inace u trudnoci se stvara  holesterol vise nego sto je uobicajeno, pa osobe koje su sklone kamencu  u zucnoj kesi mogu pogorsati svoje stanje u trudnoci. izbegavajte  zivotinjske masti posebno zumance, iznutrice, masno svinjsko meso i  pijte iskljucivo mlecne proizvode s manjim procentom amsti