Pozdrav! Imam 54 godine,66 kilograma. Zadnjih 10 godina imam problema sa probavom i redovno pijem jogurt i jedem razne zitarice. Nedavno sam cula da domaca surutka pomaze probavi,tako da sada svaki dan pijem dvije solje surutke.Da li to stvarno pomaze i koliko smijem popiti dnevno?

    Odgovoreno: 17. 03. 2007.
    • Na zalost jedino resenje za Vas je, kada je u pitanju ishrana povecanje dijetnih vlakan u ishrani(nalaze se u svezem vocu, povrcu i integralnim zitaricama), acidofilni mlecni napici sto vise i suplementacija tipa Lactuloza ili Laxomucil ili neki drugi slicni preparati. Nastinu se preporucuje sok od smokvi koje su prethodne veceri potopljene u vodu, kompot od sljiva i casa tople vode za stimulaciju probave. Masaza posle rucka i erdovna setnja takodje pomazu. Detaljnija uputstva dobijaju se u Savetovalsitima za dijetetiku.
      Dr Maja