Postovana gospodjo/ice, Interesuje me ishrana nakon apendectomije. Naime, rec je o mom ocu koji je pre godinu dana operisao kamenje u zuci, tj izvadjena mu je zuc; ima uvecanu i masnu jetru, cir na dvanaestpalacnom crevu i nedavno je bio na operaciji slepog creva (pre 2 dana zapravo) i uskoro treba da ga otpuste iz bolnice. Bila bih Vam jako zahvalna da mi date neke smernice u ishrani koju bi trebalo da vodi nakon svih peripetija kroz kojih je prosao.
    Hvala Vam unapred! Svetlana

    Odgovoreno: 17. 03. 2007.
    • Ishrana nakon odstranjenja slepog creva nije specificna, osim sto treba da je hiperkalorijska i sa dosta vitamina i minerala iz voca i povrca pre svega. Porbleme koje je ranije imao Vas otac treba sagledati medjutim detaljnije. Masna jetra zahteva pregled, biohemijske analize i dijetu sa minimumom zivotinjskih masti, cak i u mlecnim proizvodima i mleku. Preporucujem konsultaciju sa strucnjakom za ishranu ili sa lekarom opste prakse u vezi toga najmanje.
      Dr Maja