POĹ TOVANJE.MOJA MAJKA JE OBOLELA OD TUMORA . POTOM JE OTIĹ LA U  SAVETOVALIĹ TE INSTITUTA ZA ONKOLOGIJU U BG U DA se posavetuje o daljim  koracima.na pitanje da li treba da uzima suplemente za jaÄ�anje  imuniteta,  Ĺžena iz savetovaliĹĄta koja inaÄ�e nije lekar veÄ�  psiholog joj je rekla  da to  ni sluÄ�ajno ne radi jer je to Ä�ista hemija I da to  uopĹĄte nije zdravo.  Na Ĺžalost moja majka je to prihvatila zdravo za gotovo.  Sa druge strane ja sam proÄ�itao u brojnim studijama da je  suplementacija  neophodna u procesu borbe protiv bolesti  Ä�ak ĹĄta viĹĄe da pored vitaminskih preparata treba uzimati  Ä�itavu  lepezu  raznih proizvoda(mumijo, omega 3, ekomer ,alojaâ�Ś)  Kakvo je vaĹĄe miĹĄljenje po tom pitanju I ĹĄta biste vi savetovali da  se od  suplemenata koristi u ovom sluÄ�aju  Puno hvala

    Odgovoreno: 19. 12. 2007.
    • Suplementi ne mogu po kvalitetu yameniti prirodu, ali po kvantitetu  mogu. Preporucujem antioksidanse pre svega vitamin C, A i E i ajkulinu  hrskavicu. Od koristi mogu biti i omega 3 kiseline i protektin  antikancer. Medjutim ispitivanja se vise odnose na prevenciju tumora i  suplementaciju, u ovoj fazi oni su od manje koristi.Sveyi sokovi od voca  i povrca svakodnevno treba da se uyimaju u svakom slucaju, sa ili bey  suplemenata