Postovana doktorko, na redovnoj kontroli krvi su mi konstatovani  poviseni  trigliceridi 2,1 mmola dok mi je krvna slika uredu, nije mi prepisana  nikakva terapija, vec mi receno da povedem racuna o ishrani, inace  konzumiram dosta hleba, tezak sam 88 kilograma, visok 185cm i imam 28  godina, sportom se bavim rekreativno mada u poslednjih 6 meseci dosta  smanjeno. Ono sto mene interesuje je koju hranu smem da konzumiram, a  koju  ne i u kojim kolicinama i da li povisene trigliceride mogu pripisati  stresnim situacijama na poslu.  Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 19. 12. 2007.
    • Trigliceridi ipak nisu u vezi sa stresom na poslu, vec genetika i  navike. Povecajte fiyicku aktivnost, prestanite da pusite, iybegavajte  masti zivotinjskog porekla i koncentrovane secere, a na gayitrane  napitke yaboravite. \\detaljnija uputstva mozete videti na sajtu u veyi  snizavanja trigliceridom hranom, a najbolje je da se javite lekaru opste  prakse ili dijetologu za detaljnija uputstva. Trigliceridi su i u  direktnoj veyi sa gojaynoscu