Postovana Dr. Majo   Suprug je pre dve nedelje imao infarkt pluca, bio je u bolnici i tamo su   rekli da ima povisen secer, nije saeceras ali je u rizicnoj grupi da   postane.Secer mu varira 97-200. Uz to ima i jako puno visok holesterol   1446   ni sami lekari ne znaju od cega je toliko visok holesterol, da li je   genetski nasledno ili je bolest u pitanju ako uzmemo u obzir da smo mi   vegeterijanci, ne jedemo ni mleko, meso, jaja, puter, margarin ni bilo sta   sto je stetno. Koristimo hladno cedjeno ulje i to umereno u ishrani. Ne   jedemo slatkise ni torte.   Mene interesuje sta moj suprug sada sme da jede s obzirom na celokupnu   situaciju u kojoj se sada nalazi. Samo da napomenem da je dobio i lekove   za   razredjivanje krvi koje mora da pije.   Molim vas da mi odgovorite sta sme da jede s obzirom da je u toj   kriticnoj   grupi da moze dobiti dijabetes.

    Odgovoreno: 11. 12. 2007.
    • Trazite od mene kompletnu dijetu a to nije moguce mailom, ali ukratko za  normalizaciju secera je anjvaznije da se jede cesto a manje i bez  koncentrovanih slatkisa sto inace ne cinite. Ali to obuhvata i suvo  grozdje npr, smokve, urme i sl. Ovo se voce moze jesti najvise pola sake  po obroku.Posle rucka obavezno je kretanje, nikako lezanje, moze setnja  ili kucni poslovi.Korisno bi bilo da pije dva puta dnevno novodiab  Hemofarmov biljni preparat i hrom preparatkao suplement. Za holesterol  mogu malo pomoci articoka kapi ili drazeje u kombinaciji sa preparatom  koji se zove Zdravo srce. Namirnice treba jesti sto vise u svezem  stanju, forsirati integralne zitarice i crni hleb, a posebno obratiti  paznju da svakodnevno budu zastupljene namirnice iz grupe lisnatog  povrca kupus, karfiol, brokoli, zelena salata, boranija