Poštovani,
    Nulta (pozitivna) krvna grupa sam. Interesuje me ishrana vezana za ovu krvnu grupu?

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • U najkracim crtama najviše vam prija meso i određeno povrće, i nešto malo voća koje nije kiselo.Odrecite se pšenice i većine žitarica. Upražnjavajte intenzivne fizičke vežbe.Rizik Vam je povecan od čira i artritisa, ako se ne hranite u skladu sa vašom krvnom grupom.Organi za varenje su vam solidni, jak imuni sistem, efikasan metabolizam, tako da se ne plasite mesa Slabosti: netolerancija prema novoj ishrani i novim uslovima okoline. Rizici mogu biti i smetnje u koagulaciji, zapaljenske bolesti, smanjena funkcija štitaste žlezde, alergije Profil ishrane: visok nivo belančevina, potrošnja mesa. Meso, riba, povrće, voće. Ograničeno unosite žitarice, pasulj, mahunarke Pomaže mrsavljenju kad je to potrebno: morske alge, morska riba, so, iznutrica, crvena mesa, kelj, spanać, brokoli Dodaci ishrani: vitamini B i K, kalcijum, jod, morske alge

Komentari na pitanje: #18835

    • Hitno potrebna o+ krvna grupa za dvogodisnjeg decaka koji boluje od leukemije! Mora da bude mladji muskarac (ne moze zensko vec su probali pa je lose reagovao) . Zovite na telefon 065/280-4368 (ivana) .