Dete mi je rodjeno 10.01.92. Od 2006. do 2007. naglo je oslabilo - preko 40kg. Od 2008.  ide kod doktora i  psihijatara, ali uzalud - njeno stanje je još uvek isto.
    Molim za pomoć. Šta da radim?
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Razlozi za preterano mršavljenje mogu biti veoma različiti. Dete treba pre svega da se javi svom odabranom lekaru, koji će ga uputiti da uradi potrebne analize, i drugim specijalistima ukoliko je to potrebno. Ukoliko se radi o mentalnoj anoreksiji, nagadjam zato što pominjete da je pacijentkinja išla kod psihijatra, nutricionista će biti uključen u plan lečenja, ali najvažnije je redovna poseta psihijatru.