Poštovana,
    bila bih Vam jako zahvalna kada bi ste mi rekli nešto o načinu ishrane kod osoba sa hroničnim Hepatitisom, na šta treba da obratim pažnju.
    Veliko hvala

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Препоручене намирнице за хроничне болести јетре Намирнице ДОЗВОЉЕНО ЗАБРАЊЕНО Житарице Бајат, препечен бели или полубели хлеб, немасно пециво Свежи хлеб, ражени кукурузни, хлеб Млеко и производи од млека Млеко, кисело млеко, јогурт, кефир, полумасни сиреви Врло слани и зрели пикантни сиреви (качкаваљ) Месо, риба, јаја Телеће, јагњеће и живинско месо, немасно свињско месо (динстано или печено са мало масноће), шунка, пилећа и ћурећа прса, кувана или печена немасна морска и слатководна риба,телећа јетра, мозак и језик, ровито јаје, јаје на око Масна говедина и свињетина, месо од гуске и патке, дивљач, димљено месо, кобасице, саламе и месне конзерве, пржена масна риба и рибље конзерве, говеђе и свињске изнутрице, тврдо кувано јаје, јаје у мајонезу Поврће Свеже поврће, кромпир пире Кисели купус, кељ, краставац, сирова паприка, печурке, пржени кромпир Воће Свеже воће, природни воћни сокови, компот, мармеладе Веће количине свежег воћа. Масти Маслац, уље, маргарин Све масти које се добијају загревањем Шећери и посластице Колачи од млека, пудинг Торте, ролати, пржена теста, Остало Благи чајеви, минерална вода, лимунада Јаки чајеви, алкохолна, газирана и хладна пића