Zanima me Vaše mišljenje oko upotrebe soje, ali kao dodatka ishrani (pržena, za grickanje, mlijeko i sl)? I, da li kilaža od 46 kg na visinu od 166 u 24-toj godini može biti rizična? Svi me teraju da se gojim na silu. Ja mislim da je nepotrebno nešto na silu raditi, jedem sve s tim što gledam da je zdravo (što više povrće, voće, manje masno meso, slatko mi je porok), dobro se osjećam, krvna slika je ok.
    Ipak, molim Vas Vaše mišljenje!
    Hvala!

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Soja je bogata tzv. flavonoidima i posebno se preporučuje ženama. Zamena je za meso i može da ugoji. Ne treba da se gojite na silu, ali da bih Vam odgovorila da li treba da dodate neki kilogram treba da znam Vašu genetsku osnovu, zdravstveno stanje, menstruacioni ciklus i sl. Ne preterujte sa slatkišima, već se okrenite mlečnim poslasticama.