Poštovana,
    Molim Vas da mi kažete da li je opasno što su mi rezultati holesterola 5.99, HDL 0.91 a LDL 4.18, trigliceridi 1.45. Ostali rezultati krvi su u granicama normale. Nije mi jasno kako LDL da smanjim kad se hranim prilično zdravo. Forsiram ribu, ne jedem svinjsko meso, ne jedem iznutrice, slatkiše samo na slavljima i to ograničeno. Baš se trudim da jedem zdravu hranu, bogatu voćem i povrćem. E, mislim da mi je problem što dosta sedim u zatvorenom prostoru, malo se krećem, mada ujutru radim vežbe. Verovatno i stres utiče.
    Da li postoji neki prirodni preparat(ili čaj) kojim bih mogla smanjiti LDL.
    Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Fizička aktivnost podiže nivo HDL holesterola i utiče na odnos lošeg i dobrog holesterola u ukupnom holesterolu. Možete da pijete dva meseca preparat Zdravo srce ili omegu 3 u kombinaciji sa omega 6 kiselinama i artičoku dražeje ili kapi, pa opet proverite masnoće u krvi.