Dobro veče,
    Moj dečko je skoro dobio dijagnozu da je alergičan na mleko, tačnije na mlečni gluten, zbog čega mu, ukoliko unese proizvod koji sadrži mleko, izlaze afte po jeziku i u unutrašnjosti usana. Jedina, nazovi terapija, koju je dobio je da izbegava proizvode koji sadrže mleko.
    Da li postoji još neka terapija koju može da primeni ili je to jedini način?

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Znam što pominjete gluten, to je belančevina koja se nalazi u namirnicama biljnog porekla, tačnije u žitaricama. Način ishrane je tu komplikovaniji u odnosu na alergiju na laktozu koja je najverovatnije uzrok tegoba Vašeg momka. On treba da izbaci potpuno mleko i mlečne proizvode iz ishrane, ali dijagnoza se mora tačno postaviti.