Postovanje Majo   javljam se Vam se u vezi pravilnog informisanja,a sve u vezi pravilne   ishrane.Moj problem je sledeci:pre 5 godina sam dobio kamen u zuci,a zbog   problema sa njim i upalu pankreasa,koja se krajem te godine i   ponovila.Posle   tog perioda sam i operisan laparoskopski tacnije u martu 2003.Posle   operacije sam postao cak i anoreksican,jer sam sto zbog bolova ,sto zbog   straha od gojenja izbegavao hranu.Koja je dovela do opsesivno-manicne   depresije.Polako se vracam u normalu,mada znam da ce mi trebati dosta   vremena da budem onaj stari.Mene zanima sledece:zeleo bih kad bi ste mi   mogli dati savete,instrukcije za sto boljom ishranom imajuci u vidu gore   nabrojane bolesti.Inace Vam pisem iz Subotice,pa bi ste mi mogli   eventualno   i preporuciti nekog kolegu lekara.Unapred zahvalan i ujedno zelim puno   uspeha u daljnjem radu.

    Odgovoreno: 21. 11. 2007.
    • U Subotici vam mogu preporuciti doktorke iy Zavoda za javno zdravlje, a  inace mozete jesti svo meso osim amsnih komada svinje, junetine i ribe,  kuvano povr'e, mahunarke i sitno seckane, vo'e oguljeno i u vidu kompota  i sokova, iybegavati slatkise u ve'im koli;inama i masne mlecne  proiyvode od punomasnog mleka, pavlaku i sireve. To je u najkra'im  crtama, ne treba da izbegavate ve'inu namirnica kao sto vidite