Postovana dr Nikolic, Interesuje me koju vrstu hrane,tacnije grupe namirnica bi trebalo da upotrebljavam da bih prevenirao eventualne kasnije kardiovaskularne,bubrezne...itd. probleme,a da istovremeno unosim sve potrebne hranljive materije? Inace, ja sam student, imam 23 god. i hranim se u stud. menzi gde je veoma zastupljen krompir(pire iz kesice), grasak, pirinac,a meso,koje je uz to i veoma slabog kvaliteta, veoma je oskudno (na parcetu se nadje po 80-100g zilavog mesa). Hvala unapred!

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.
    • Hranite se pre svega namirnicama biljnog porekla, po 3 aprceta hleba na dan, krompir ili pirinac ili testenina su zamena za hleb, uzimajte dosta salate i voca, a meso nije potrebno unositi vise od 200g nedeljno, Riba moze cesce i zivinsko emso, dakle dopunite obroke iz menze sardinama ili tunjevinom, svezim vocem, salamom od pilecih ili curecih prsa. Hrana iz menze nije katastrofalno losa kako vam se cini.