Imam 32 godine i poslednjih godinu dana sam se ugojila 8 kg, od tada imam problem sa varenjem i čestim dijarejama koje traju jedan dan (ali nikada ne izgubim na kilaži). Išla sam na sve pregled kod gastrologa i na UZ kod ginekologa i sve je u redu. Nisam promenila način ishrane pre i posle udebljanja. Do tada sam bila mršava 54 kg i visina 174 cm.
    Šta Vi mislite da je u pitanju i šta da jedem da bi smanjila stomačne tegobe?

    Odgovoreno: 07. 12. 2008.
    • Mislim da imate osetljiv sistem za varenje, nije opasno, ali je dosadno. To se stručno zove sindrom osetljivih creva, nije bolest, ali u svakom slučaju proverite i da li imate kandidu u stolici i izbegavajte jako kiselu, ljutu i začinjenu hranu, kao i suhomesnate proizvode. Ukoliko imate kandidu u crevima, trebaće Vam, dijeta protiv nje.