Poštovana,
    imam visok šećer u krvi (7.5 jedinica). Možete li mi reći šta od namirnica smijem, a šta ne smijem da koristim u ishrani, i koje namirnice smanjuju nivo šećera u krvi.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 07. 12. 2008.
    • Kod Vas nije u pitanju izbegavanje pojedinih namirnica, mada svakako treba da smanjite na minimum unos belog šećera, treba da jedete najmanje 5 puta dnevno, manje obroke, bogate proteinima i skrobom, a manjeg sadržaja životinjskih masti i da se obavezno krećete posle ručka. Doručkujte odmah po ustajanju, a večerajte oko 20h i pre spavanja popijte šolju mleka ili jogurta obezmašćenog. Dijetu treba da Vam individualno propiše stručnjak, kada će se uzeti u obzir i Vaše celokupno zdravstevno stanje, ishranjenost, godine, navike.