Postovana Dr. Majo, moja devojka i ja bi zeleli da se hranimo u skladu   sa   svojom krvnom grupom i imamo jednu dilemu. Ona je u drugom mesecu   trudnoce,   oboje smo A pozitivni, i nismo sigurni da li ona sme da se pridrzavava   nacina ishrane koji podrazumeva da se izbace sve vrste mesa sa jelovnika   jer joj to njen ginekolog ne predlaze. Zanima nas Vase misljene o trudnoci   i   ishrani u skladu sa krvnim grupama. Unapred se zahvaljujemo na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 11. 2007.
    • Ishrana po krvnim grupama je samo jedna od teorija o pravilnoj ishrani.  Njeni zagovornici smatraju da trudnoca nije kontraindikacija za ovakav  nacin ishran, naprotiv. Medjutim, obzirom na malo iskustava na nasoj  populaciji ja sam pre za varijantu da se vasa devojka drzi saveta  ginekologa