S obzirom da sezona svežeg povrća polako prolazi, zanima me koliko je zdravo jesti konzervisanu hranu. Konkretno me zanima ajvar (bez konzervansa) i kiseli krastavci. Takodje, da li je zdravo jesti kukuruz, pasulj i grašak iz konzerve? Kada pogledam sadržaj vidim da uglavnom sadrži vodu, so i šećer. To ne bi trebalo da bude strašno zar ne?

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Zimnica je odličan izvor vitamina C naročito turšija i kiseo kupus. Krastavac ima nešto manje vitamina, ali je dobar za zimu umesto svežeg povrća. Avar nema veliku biološku vrednost, ali je ukusan i ima kalorijsku vrednost, a konzervisan grašak, kukuruz i pasulj su po vrednosti skoro kao sveži i bez konzervanasa su.