Poštovana,
    moj suprug ima 31 god. Ima povišen holesterol 6.8, trigliceridi 4.0 , loš holesterol 3.4, a dobar 1.25. Od lekara je dobio savet da se pridržava dijete. Sproveo je strogu dijetu tokom 1,5 meseca. Sada mu je holesterol 5.4, a trigliceridi 4.8 ,dobar holesterol 0.90 .
    Interesuje me zbog čega je došlo do toga da mu trigliceridi i dobar holesterol toliko porastu posle tako rigorozne dijete?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Prvo, ne znam da li je sprovodio dijetu prema preporukama lekara ili sam, ukoliko je hol 5,4 to nije loš rezultat. Da li je Vaš suprug gojazan i da li voli slatkiše? Treba da se uradi i ultrazvuk jetre, a treba sagledati i da li je pušač, koliko je fizički aktivan, da li voli slatkiše da bi Vam dala precizniji odgovor. Može da se dijeti dodaju i suplementi npr. zdravo srce mesec dana, da se vidi da li masnoće padaju u krvi.

Komentari na pitanje: #14351

    • Posthovana: vash suprug neka pije pola litre pijachne surutke 2 meseca na silu ako ne voli i neka izvadi posle rezultate, bice kao dechak