Da li možete da mi date spisak namirnica koje mogu jesti, ako imam povećan bilirubin i transaminaze.

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Treba da izbegavate životinjske masti u mesu, mlečnim proizvodima i žumancetu, a od povrća i voća izbegavajte one sa dosta celuloze, npr. mahunarke, osim ukoliko nisu dobro kuvane i seckane sitno. uzimajte kvalitetne belančevine kroz ribu nemasnu i belance jajeta, kao i obrano mleko i jogurt. Dodajte artičoku kapi ili dražeje kao i esenciale forte suplemente. Konzerve industrijske i alkohol su sasvim zabranjeni.