Draga doktorka,
    imam par kilograma viška (6-7), kao i loš odnos HDL i LDL holesterola (1:5,2).
    Interesuje me da li je potrebno da pijem lekove (statine) ili je još uvek moguće delovati korigovanjem ishrane? Što se tiče viška kilograma, da li mogu da koristim lek Xenical bez preporuke lekara? Ako možete ukratko da mi opišete sastav leka i kontraindikacije.
    Unapred hvala...

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • Treba najpre da počnete sa regulisanom ishranom, a onda da ponovite za par meseci laboratorijske analize da bi se proverio efekat. Xenical se kao i svaki lek pije na osnovu preporuke lekara. Lek deluje lokalno, na nivou creva, nema sistemsko dejstvo i treba da se uzima 3 kapsule dnevno