Možete li mi napisati pravilnu ishranu kod oboljenja ciroza jetre sa vodom u trbuhu i smije li se jesti svež beli luk?

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • Ne treba uzimati svež hleb, kukuruzni i raženi hleb, vrlo slane pikantne sireve, kao što je kačkavalj ili zdenka, masnu govedinu i svinjetinu, divljač, dimljeno meso, prženu masnu ribu, riblje konzerve, iznutrice, majonez, tvrdo kuvano žumance, kiseli kupus, kelj, pržen krompir, krastavac, veće količine svežeg voća odjednom i životinjske masti, pržene poslastice kao što su krofne, jake čajeve, kafu i gazirana pića, ostalo je dozvoljeno u principu, osim ukoliko pacijent ne podnosi