Moja sestra je obolela od karcinoma debelog creva i jetre u metastazi. Operisali su je pre 7 dana. Interesuje me šta od namirnica (voća, povrća,...) sme da koristi?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • Pasirano i kašasto u svakom slučaju, voće i povrće u vidu sokova, kompota, strugano, kuvano i miksano, hleb u jogrtu i obranom mleku, so od mesa, riba, meko kuvano jaje, hleb beli ili kifla, tost, mladi sir. Sve se daje postepeno, u zavisnosti od apetita bolesnika. Preporučujem da obavezno dodate radi bržeg okrepljenja Nutridrink makar jedan dnevno, ima nekoliko ukusa. Detalje imate na sajtu prema specifičnim problemima, dodajte i multivitaminski suplement npr. oligovit