Poštovana,
    u poslednja tri meseca imam nizak pritisak. Kakvu ishranu mi preporučujete. Šta da izbegavam od hrane? Da li neke namirnice ili čajevi smanjuju pritisak? Pijem dosta mlečnih proizvoda, da li oni utiču na smanjenje pritiska?

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Gazirane mineralne vode sa većim sadržajem minerala posebno natrijuma podižu pritisak, veće količine tečnosti takođe, kao i slane namirnice. Tuširajte periferne delove ruku hladnom vodom kad god osećate tegobe i izbegavajte ležeći položaj u budnom stanju. Mlečni proizvodi ukoliko se radi o slanim sirevima podižu minimalno pritisak, kao i kofein u napicima.