Imam 28 godina i pritisak mi je malo povišen, oko 140-150 sa 90-100 mmHg.
    Interesuje me kako mogu hranom regulisati pritisak i malo ga smanjiti. Krvna slika mi je u redu, kao i biohemija, sem holesterola, koji je 5,45. Dodao bih i to da nisam gojazan.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Osnovno je da izbegavate slano, dakle dosoljavanje i upotrebu vegete, konzervi, suhomesnatih proizvoda i mineralnih voda sa dosta natrijuma, upotrebljavajte eventualno kalijumovu so, dosta voća i povrća u ishrani jer sadrže kalijum, izbacite što više masne mlečne proizvode iz ishrane i masna mesa, ribu jedite bar dva puta nedeljno, koristite namirnice što više u svežem stanju i pijte čaj od peršuna ili zeleni čaj.