Imam 22 godine i nikad nisam imala pravih problema sa prekomernom tezinom, ali izgledala sam kao neko kome ne bi skodio koji kilogram manje (visina 157, tezina oko 57kg). Prosle godine smrsala sam 6-7kg bez puno muke (malo pazim na ishranu, vozim bicikl) i htela sam jos 1-2kg, ali posto nisam vise mrsavila na taj nacin pocela sam sve vise da smanjujem hranu uz redovne vezbe dva puta dnevno i intenzivne aktivnosti (bicikl, bazen) 5-6 puta nedeljno. Ishrana mi je uglavnom bila od voca i povrca i premalo ostalih namirnica, tako da sam verovatno usporila metabolizam. Vec 3 meseca iako neprekidno vodim racuna o sebi, jedem malo (ali ipak se trudim da to budu normalne porcije), nemasnu i zdravu hranu, pretezno vegetarijanski, nikakve grickalice, ponekad po koji slatkis, i iako sam aktivna, polako ali neprekidno se gojim i vec sam premasila pocetnu tezinu (sada imam 60 kg). Jako me to pogadja jer ne znam od cega dobijam na tezini, kako da ispravim gresku i vratim organizam u normalno stanje. Mozete li me savetovati oko ishrane i fizicke aktivnosti?
    S postovanjem i unapred zahvalna
    Maja Grubisic

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.
    • Draga imenjakinjo, da bi uhvatili tvoje greske u ishrani treba da vodis tri dana dnevnik ishrane sa tacnom kolicinom i vrstom namirnica koje jedes, a zatim da analiziramo zajedno zasto se gojis. Vegetarijanska hrana takodje moze da ugoji!Poseta Savetovalistu za dijetetiku je neophodna.