Postovani doktore, imam problema sa telesnom tezinom, pojavila mi se ogromna masnoca u krvi, visok pritisak i dijabetes. Molila bih Vas ako bi mogli predloziti sta je najbolje za skidanje telesne tezine,  jel bi mi to mnogo znacilo za moje zdravlje i za odgoj mog deteta. Unapred zahvaljujem.

    Odgovoreno: 10. 09. 2008.
    • Za skidanje telesne mase potrebno je strpljenje, upornost i dobra, individualno propisana redukciona dijeta kojom biste skidali 4 do 6 kg mesečno. Ukoliko je potrebno propisaće Vam se jedan od dva leka za mršavljenje koji su kod nas odobreni, a korisno je i redovno sprovoditi fizičku aktivnost. Čarobne formule nema.