Postovana, interesuje me Vase misljenje u kojoj meri je dobro koristiti maslinovo ulje i beli luk? Naime, prilicno sam gojazna osoba (94kg, 179cm) i na analizi krvi sam ustanovio da mi je holesterol povecan (5,1). Resio sam da se oslobodim kilograma tako sto svaki dan vozim bicikl, a takodje sam redukovao ishranu. Citajuci neke clanke po internetu sam naisao na pozitivne komentare za beli luk (radi pritiska), mada njega svejedno jako obozavam, a takodje da je korisno unositi maslinovo ulje. Nigde nisam nasao kolika je optimalna kolicina za te namirnice, pa me interesuje da li Vi mozda imate iskustva sa tim i da li preteran unos (sta god to znacilo) moze imati neke negativne posledice? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 10. 09. 2008.
    • Preteran unos masti dovodi do debljanja, zato sto su kalorije, kalorije inace nije ogranicena upotreba maslinovog ulja. Beli luk se koristi u zavisnosti koje kolicine Vasem organizmu ne smetaju kod varenja. Inace radi se samo o nekim od namirnica koje povoljno uticu na zastitu krvnih sudova i stoga se preporucuju u ishrani. One ne mogu da zamene lekove kada su neophodni