Interesuje me par stvari vezanih za zdravu ishranu. Sto se tice unosenja same hrane, da li je istina da voce treba jesti samo pre obroka, na prazan stomak, da se ova hrana vari u vecini slucajeva 5 do 15 minuta? Ja sam to bio negde procitao i nekako od tada ustalio taj sistem unosenja namirnica. U kojim kolicinama treba unositi voce?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 02. 2007.
    • Voce je najbolje uzimati odvojeno od obroka 1h pre ili 1-2h posle obroka. Radi se o lako svarljivim namirnicama koje imaju (najcesce)malu kalorijsku vrednost i mali sadrzaj masti i proteina,a bogata je mineralima i vitaminima, kao i ugljenim hidratima, posebno iz grupe dijetnih vlakana . Voce treba uzimati najmanje 2 do 4 porcije dnevno *odrasli i 2 porcije deca. Porcija je 1 komad voca ili pola solje kompota ili 1 casa vocnog soka.