1. Ishrana nakon totalne gastrosktomije

    Pitanje broj: #165052

    Uradjena mi je totalna gastroktomija zbog adenokarcinoma. Kakvu ishranu i šta preporučujete? Da li je normalno da imam bolne diareje skoro svakodnevno?

    Odgovoreno: 29. 11. 2019.
    • Poštovana,

      Kao klinički nutricionista imao sam iskustva u radu sa pacijentima kod kojih je uradjena totalna gastroktomija, plan ishrane je zaista individualan i zahteva konstantno praćenje pacijenta i pre svega sagledavanje njegove osnovne strukture tela, kako izmenjenom ishranom ne bi eventualno došlo do dodatnih malnutricija. Moj predlog je da Vam se individualno pristupi, da se najindividualnije uradi plan ishrane za Vas i da konstantno budete pod nadzorom nutricioniste. Savet je da nikako samostalno ne organizujete obroke.

      Stojim Vam na raspolaganju za bilo koja dodatna pitanja.