Postovani, zanima me, da li je lose kombinovati ugljene hidrate i protein,kao i ugljene hidrate i masti zbog njihovog loseg dejstva na secer? Ukoliko imamo insulinsku rez. Hvala!

    Odgovoreno: 21. 12. 2020.
    • Svakako da kombinacija skrobnih namirnica jeste problem u kombinaciji sa proteinima zbog dužine njegovog varenja.Za insulinsku rezistenciju jeste problem kombinacija dosta zasićenih masti (mlečni proizvodi, crvena mesa i suhomesnati proizvodi), tako da njihova kombinacija sa ugljenim hidratima bi bila loša.Moj savet je da se ipak obratite nutricionisti zbog slożenosti koje obuhvata plan ishrane kod insulinske rezistencije