Šta smem i treba da jedem i pijem da sredim krvnu sliku, saljem KKS

    Odgovoreno: 14. 12. 2020.
    • Poštovani, koliko vidim ovde je problem sa bilirubinom što može biti genetski uzrok tzv Žilberov sindrom, moj je savet da se sa svojim lekarom posavetujete oko suplementacija, najčešće biljni preparati na bazi silimarina...naravno pravilno ukombinovana ishrana itekako može da pomogne da se bilirubin redukuje, jako slatka hrana i hrana puna zasićenih masti npr punomasni mlečni proizvodi, suhomesnati proizvodi treba u značajnoj meri da se smanje

Komentari na pitanje: #174939

    • Hvala Vam puno na odgovoru, imam stezno difunu jetru i uvećanu slezinu, radili su i ultrazvuk i ct i rekli su mi da nije maligno ni žuč, jer kažu da je nešto maligno videlo bi se na CT hirurzi su mi rekli, zatim je gastroeterolog utvrdio masnu jetru i slezinu i malo me je bolelo u desnom uglu rebra ali je stalo. Prepisao mi je Lagosu,polivitb, surutka, morske ribe, voće, povrće i fizička aktivnost. Mene plaši taj CRP da ne ukazuje na upalu jetre, pankreasa, žući ali bi oni videli valjda na ct skeneru.