Postovani kakvu sada ishranu da koristim jer mi je prvo ustanovljen dijabetes tip 2 na tabletama sam,zatim odstranjena zucna kesa pre godinu dana i juce saznajem da imam srednje masnu jetru?Pozdrav i zahvaljujem se unapred.

    Odgovoreno: 22. 10. 2020.
    • Najbolje je uraditi individualni pristup u skladu sa Vašom strukturom tela, neke osnovne preporuke su da slatkiše kao i voće svedete na minimum, jer svi šećeri pa i fruktoza iz voća metabolišu u jetri i pretvaraju se u alkohol glicerol koji jetru čini masnijom i povećava rizik za povišene lipidne vrednosti.Biljni čajevi i preparati na bazi silimarina mogu da pomognu ali isključivo uz konsultaciju sa svojim lekarom ili nutricionistom