Dobar dan.Interesuje me kakvu hranu preporučuje te kod masne jetre?Ultrazvuk pokazuje da je jetra u redu.Ast,ggt alp.ukupni bilirubin u normali dok je alt povišen od 40 do 129.Endokrinolog mi je rakao da imam malo masniju jetru I uveo Lagosa 150 preparat.Posle mjesec dana alt se spustio na 37.Dali je I dalje potrebno koristiti Lagosa preparat?

    Odgovoreno: 24. 08. 2020.
    • Korišćenje preparata završite uz konsultaciju sa svojim lekarom, što se ishrane tiče jako je bitno da nastavite sa dobro izbalansiranom ishranom kako ne bismo i dalje imali problem sa transaminazama. U zavisnosti od metabolizma mnogo puta problem bude i prevelika upotreba slatkiša, ugljenih hidrata  a ne samo masne hrane.Savet je da se napravi Vaš individualni protokol ishrane i suplementacije u cilju da se stanje jetre održava optimalnom