Poštovanje, imam heliko bakteriju da li smem jesti lubenicu, pošto po meni je ona puna šećera? Hvala

    Odgovoreno: 17. 08. 2020.
    • Poštovani kod helicobactera nije od presudne važnosti glikemijski indeks, slobodno možete da koristite lubenicu ukoliko nemate dodatno neke probleme sa insulinom ili šećerom ili eventualno sa povišenom telesnom masom.Kod ove bakterije najvažnije je uspostaviti balans i održavanje acido-bazne ravnoteže.Suplementacija takodje igra važnu ulogu, i na sve to je najbolje je zaista uraditi individualni plan koji će sve to da isprati.