Poštovani dr Đorđe, Imam 23 godine, pre tri godine sam operisala maligni karcinom štitne žlezde, zračenje je urađeno tada, metastaza na limfnom čvoru kod paratiroidne žlezde se kontroliše i sada je u redu, pijem 175mcgr Eutiroksa, pored toga imam i policistične jajnike i imam problem sa viškom kilograma. Konkretno me zanima da li su tunjevine i sardine u konzervama, kao i zamrznuti riblji program koji se mogu naći u prodavnicama zdrav izbor za oplemenjivanje ishrane ribom, za koju sam inače čula da nakon operacije štitne žlezde treba konzumirati 2-3 puta nedeljno? Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 17. 08. 2020.
    • Nažalost jako je teško na našem podneblju naći kvalitetnu ribu, to stoji tako da ne bih nikako išli na preradjevine od ribe u Vašem slučaju a takodje ni one panirane štapiće već isključivo na svežiju ribu i adekvatno pripremljenu ( na ulju od koštica groždja, na roštilju ili rerni) Takodje najbolje je da se omega 3 dodaju i kroz suplemente, ali taj deo zahteva dodatno ulaženje u Vašu anamnezu i ništa napamet.S druge strane to što su Vas savetovali oko unosa ribe i jeste dobar savet ali univerzalni, deo kojim se ja bavim je nutrigenetski test gde tačno možemo pratiti metabolizam svih komponenti pa i ovih mononezasićenih masti iz ribe.Dakle tim genetskim testom koji je i medicinski najegzaktniji metod u ovom polju ishrane mi tačno dobijamo namirnice koje vi najbolje metabolišete a to znači one koje Vam neće praviti nikakve metaboličke probleme i ostale zdravstvene probleme.Možda sam bio opširaan ili i nejasan ali slobodno ukoliko imate nekih pitanja o dodatnoj individualnosti možete mi se naknadno obratiti.