Sklona sam pojavi herpesa.Koju hranu trena da pojacam a koju da izbacim da se ne bi uporno vracali.Hvala.

    Odgovoreno: 08. 07. 2020.
    • Kod herpesa je izuzetno bitno da se radi na jačanju imuniteta i da se ishranom pre svega čuva zdrava crevna flora od koje i sve počinje.Ishrana sa malim unosom vlakana(žitarica, sirovog povrća i voća) ne popravlja i ne održava stabilnim odnos dobrih i loših bakterija.Tako da za početak redukujte zasićene masti iz mlečnih proizvoda i crvenih mesa i preradjevina, a ukoliko želite nutrigenetskim testom možemo konkretno da dodjemo do spiska namirnica koje Vaše telo dobro metaboliše.Test se radi uzimanjem brisa pljuvačke kao i svi testovi genetski