Pozdrav.Pre 10-tak dana sam zapoceo sa anti-kandida dijetom,znaci izbacio sam hleb,slatkise,gazirane sokove i ostale namirnice koje sadrze secer,a ubacio voce (kisele zelene jabuke,grejpfrut,limun),sve vrste ribe,povrce (paradajz,krastavci cisti bez sirceta),probiotik jogurt u ogranicenim kolicinama..a u ishranu ubacujem i jecam i proso,samo kad mi bude stigla porudzbina.Ono sto me brine je problem sa zatvorom.Nisam ga nikad imao,sad se pojavio odkako sam uveo novi rezim ishrane,i za tih 10-tak dana jedva 3x da sam imao stolicu.O cemu se radi,hvala??!

    Odgovoreno: 08. 07. 2020.
    • Kandida jeste problem koji se rešava ishranom i suplementacijom, definitivno problem sa opstipacijom može da nastane ukoliko je veća količina proteina sada u ishrani, a takodje i da smo dosta uticali na crevnu floru tako joj sada fale dobre bakterije,Savet bi bio da se uvede i probiotik, da se još detaljnije vidi sa nutricionistom kakav je odnos unosa vlakana tokom dana čiji nedostatak može dovesti do opstipacije

Komentari na pitanje: #169738

    • Ja sam bila na ovoj dijeti, jela sam meso pogotovo ribu, povrce, maslinovo ulje, voce sam izbacila potpuno mjesec dana i sve slatko..osim jabuke i limuna, pila sam i ulje curokota, ulje divljeg origana, to sve imas u apoteci, probiotike na svoju ruku kupovala, potpuno izbacila obicno ulje i uvela maslinovo, ne ravnaj se samo po dijetama slusaj i svoj organizam, umjesto secera uzimala sam samo steviju po preporuci apotekarke koja je rekla da mi treba nesto da zamijeni secer inace cu kolapsirati..nisam ni mlijeko ni mlijecne proizvode..ali poslije mjesec dana pomalo sam hranu uvodila..mada ulje divljeg origana nastavi piti, rjesi se stresa obavezno, kreci se..kombinuj sve i nemoj oslabiti.. jedi jedi jedi i jacaj sebe..kuhano sve jela msm da mi je to period kad sam se osjecala da hrana ima uzasan ukus i sve mi je bilo odvratno..ali izdrzii.. i da izbacila sam sve zitarice ...sretno