Dobar dan. Imam višak kilograma i već 3 nedelje se bavim fizičko aktivnošću 6 dana u nedelji, zdravije se hranim, izbacila sam sokove i slatkiše i već se dosta vidi gubitak kilograma i obima. Moje pitanje je da li je zdravije i još bitnije da li je istina da pripremanje jela sa svinjskom mašću goji manje nego priprema sa bilo kojim uljem? Hvala Vam unapred, sve najbolje.

    Odgovoreno: 05. 05. 2020.
    • Svinjska mast spada u zasićene masti i ja je izbegavam kod pacijenata koji imaju bilo kakav  problem sa insulinom ili glikemijom.Svakako zdravija varijanta jeste ulje od koštica groždja jer je stabilno za termičku obradu, ili ulje od komina maslina.Tako da je savet da svinjsku mast zamenite ovim vrstima ulja