Postovani,dobar dan.Pre dve godine sam imala veliki pad imuniteta izazvan stresnom situacijom,tacnije spontanim pobacajem.Donelo mi je odredjene zdravstvene probleme,konkretno herpes zoster i promene na grlicu materice.Zdravom ishranom i fizickom aktivnoscu sam svoj imunitet ojacala i zdravstveno sam bila u redu.Sada imam gastritis i nekoliko meseci prakticno zivim na piletini,pirincu,zelenom povrcu i jabukama.Pocinjem ponovo da se osecam umorno i malaksalo,trenutno nisam u mogucnosti da odem kod lekara.Ja vas molim za bilo kakav savet vezano za ishranu koja nece dozvoliti ponovni pad imuniteta i koja nece iritirati moj zeludac.Hvala unapred na bilo kakvom savetu.

    Odgovoreno: 05. 05. 2020.
    • Poštovani ,

      Ja bih najpre da proverimo genetski status crevne flore, da na osnovu FUT2gena vidimo stanje crevnog sistema, da jačanjem samog sistema povećamo imunitet i rešimo bolju apsorpciju minerala samim tim ćemo delovati na imunitet.Umor može biti takodje i odraz slabijih minerala na prvom mestu fe a i vitamina d koji opet zavise od crevne flore, a koju ste stresom dodatno verovatno oslabili.To bi bilo najbolje rešenje da bi konkretno delovali na uzrok svih ostalih problema koje ste naveli i to ishranom i odgovarajućom suplementacijom