Postovani,decak 16 godina aktivno igra fudbal i zbog mrsavije gradje radi dodatno vezbe, trbusnjake ,sklekove...Zeleo bi da koristi kreatin jer kaze da pojaca misicnu masu i kaze da i drugi to koriste i da nije stetno po zdravlje.Ne bih zelela da to koristi makar i da postoji trunka sumnje da je na bilo koji nacin stetno.Zanima me sta vi o tome mislite,da mi pojasnite sta je to u stvari i sta mi preporucujete,ako sam se obratila pravom lekaru,a ako ne koga mogu da pitam u vezi toga.Hvala.

    Odgovoreno: 05. 05. 2020.
    • Kreatin monohidrat je zaista bezbedan i bez problema može da se koristi, ali ova vrsta kreatina, prilikom intenzivnijih treninga u cilju boljeg oporavka mišića i bržeg napredovanja.Pošto je reč o 16ogodišnjaku ja bih još malo sačekao sa primenom suplemenata poput kreatina, glutamina i proteina, bcaa aminokiselina