Merio sam tri dana uzastopno šećer u krvi i bio je od 6,1 do 6,8 pre doručka a pre toga nisam jeo dvanaest sati. Pre ručka kretao se od 4,5 do 6,o a pre spavanja od 6,5 do 7,5 Imam 76 godina i zimus sam se dosta udebljao i malo se krećem i volim da jedem. Šta da radim da bi se šećer normalizovao.

    Odgovoreno: 11. 03. 2020.
    • Poštovani,

      Merenjem samo jutarnjeg šećera ili pojedinačnim merenjem tokom dana ne možemo dati zaključak da vi imate dijabetes, tačnije trebalo bi da u nekoj od laboratorija uradite Hba1c analizu(tromesečni prosek šećera).U skladu se rezultatima trebate se obratiti nutricionisti koji bi adekvatnim planom ishrane korigovao Vaše rezultate ukoliko nisu u referentnim vrednostima