Sta da radim da izgubim kile imam sada trenutno 183cm visinu imao sam 118.50kila sada imam 117kila skroz slabo jedem

    Odgovoreno: 15. 11. 2019.
    • Poštovani,

      Jako je važno da se uradi plan ishrane koji će Vama dati najbolji rezultat da ne bi došlo do eventualnih stagnacija, posebno na početku. Postoji genetska analiza gde na osnovu Vaših gena možemo precizno da odradimo šta od namirnica najbolje metabolišete, što bi nam dalo najbolji rezultat.Ponekad i smanjenje količine nije dobro, pa prema tome mora da se napravi idealna kombinacija koja će ubrzati metabolizam i doprineti gubitku telesne mase.Kada govorimo o genetskom testu tu recimo i neki vid mediteranske ishrane, velika upotreba ribe i morskih plodova ili cedjenih ulja može napraviti problem ka cilju jer postoji mogućnost da je metabolizam pomenutih masti loš.Dakle da rezimiramo najbolje je uraditi individualni pristup, da se uradi konkretan plan ishrane samo za Vas i da se prati rezultat.Ne bih Vam savetovao neki univerzalni tip dijete i naravno nikako na svoju ruku sprovoditi bilo koji plan ishrane.