1. Hipertireoza višak kilograma

    Pitanje broj: #143225

    Poštovani, imam višak kilograma koji je uglavnom skoncentrisan u predelu stomaka. Takodje, imam povišen holesterol. Poslušala sam sve savete lekara, izbacila iz ishrane jaja, iznutrice, punomasno mleko i sireve. Hranu uglavnom pripremam u rerni ili je barim. Ne pijem sokove, ne jedem grickalice, brzu hranu, a slatkiše skoro da sam potpuno izbacila iz ishrane. Jedem voće izmedju obroka. 2012 mi je dijagnostifikovana hipertireoza. Pila sam tiastat godinu dana, i sada su mi hormoni u normali. Ne znam da li je to bitno. Ali tada se javio problem sa holesterolom. Gde grešim i kako da rešim ova dva problema? Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovana, moguće je da je to početak tzv metaboličkog sindroma gde se javlja neadekvatna reakcija pankreasa na unos ugljenih hidrata, što dovodi i do simptoma koji i vi imate. Rešenje je tening snage i obavezna "low carb" dijeta kod koje je unos ugljenih hidrata redukovan do 40 g po danu. Izbegavajte visokofruktozno voće.