1. Low carb ishrana

    Pitanje broj: #143195

    Poštovani, imam 17 godina i 86 kg. Krenula bih na dijetu ali mi govore da nije zdravo, zbog toga sam isla kod nutricioniste. Imala sam zdravstvenih problema dok sam primenjivala taj režim ishrane. Menjala sam više nutricionista ali mi ni jedan nije pomogao. Molila bih vas da mi preporučite neku ishranu i vežbe kako se ne bih stidela svog tela. Hvala

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovana, pravac kojim treba da se krećete je "low carb" ishrana gde se unos ugljenih hidrata svede na manje od 40 grama dnevno, oko 1 g proteina na kilogram telesne težine i ostatak u vidu zdravih masti i salata. S druge strane, vežbama snage podižemo kalorijske potrebe organizma što se drugačije kaže "ubrzavamo metabolizam". Dijete sa restriktivnim režimom kalorija ne daju rezultate, jer se u takvim uslovima organizam lišava potrošača, odnosno mišića, a to je ništa drugo do usporavanje metabolizma. Slobotno se javite, mogu detaljnije da vam objasnim kako se to sprovodi u delo.