Da li mi možete reći na koji način bih mogla da se ugojim? Imam 18 godina, visoka sam 1. 65cm a imam samo 49 kilograma. Trudim se da jedem raznovrsnu hranu i kaloričnu, ali ne uspevam da se ugojim, ili se desava da se ugojim koji kilogram pa da opet smršam. Bila bih vam veoma zahvalna kada biste mi pomogli.

    Odgovoreno: 29. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Pošto zaključujemo da nema smetnje da jedete kaloričnu hranu, ostaje da jedete više, stalno, 5-6 obroka dnevno. U svakom obroku da je prisutan hleb ili druga skrobna hrana - krompir, pirinač, testenina, pecivo, pite i sl, gledajte da bude i dosta ulja na kome bi možda spremili povrće kao salatu ili dinstanjem, a ako to nije onda stalno neki umaci, gusti sosovi, namazi, majonez - mada puter i margarine radije izbegavajte. Zalivajte obrok i kojom čašom jogurta ili mleka. Guste čorbe ili jela, meso redovno. Slatkiši tipa sutlijaša, slatkih pita sa voćem, baklava, palačinke - primećujete, ništa od toga nema putera ili margarina: ) . . . Zatim šejkovi sa bananom i sl. Zrnevlje između obroka, suvo voće ili u mešavini. Nemojte piti vodu ili sokove u vreme obroka nego 1, 5-2 sata iza obroka.